lasagne al forno

danie to jest nie tyle trudne, co czasochłonne. dlatego na czas gotowania sosu bolońskiego dobrze mieć jakąś ciekawą książkę pod ręką 😉 lub stosując się do mojej wczorajszej rady z wyprzedzeniem ugotować jego większą ilość, zamrozić poporcjowany i już bez długiego oczekiwania w dowolnej chwili podgrzewać go powoli, aż się całkiem rozmrozi.

lasagne z sosem bolońskim

lasagne z sosem bolońskim

przygotować sos boloński i beszamel. z beszamelu odłożyć 1/3 porcji, resztę wymieszać z sosem bolońskim. rozsmarować kilka łyżek sosu na dnie formy do pieczenia. na to ułożyć warstwę płatów lasagne. rozsmarować warstwę sosu i na to ułożyć kolejną warstwę lasagne. powtarzać czynność, aż do wyczerpania płatów. rozsmarować z wierzchu pozostawiony wcześniej beszamel. posypać parmezanem i wiórkami masła. zapiekać przez 30-40 minut w 200 st. C, aż wierzch się wyraźnie przyrumieni.

* płaty lasagne można włożyć do wrzątku na 1,5 minuty. następnie zanurzyć w zimnej wodzie i osuszyć. przydaje się to wtedy, gdy sos jest bardzo gęsty i może istnieć ryzyko, że płaty pozostaną twardawe po upieczeniu.

lasagne z sosem bolońskim z wierzchu

Zerknij tutaj rónież:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *