inspiracja filmowa

Potomstwo oglądając Mulan podchwytliwie spytało Mamo, zrobisz obiadek  zjemy go patyczkami?Pojedziemy do Chin, żeby się nauczyć jeść patyczkami? No to zrobiłam. Dziecko lekko się zmęczyło pracą i spytało ponownie podchwytliwie pojedziemy do Chin nauczyć się jeść patyczkami?

ryż smażony z kurczakiem
1 pierś kurczaka, 2-3 szkl. ugotowanego ryżu, 2 małe cebule, 3 roztrzepane jajka, 1/2 szkl. zielonego mrożonego groszku, 2 łyżki sosu sojowego, 2 łyżki wódki (najlepiej ryżowej), pęczek dymki, sól, pieprz, olej
kurczaka pokroić w kostkę. wymieszać go z marynatą przygotowaną z sosu sojowego i wódki, odstawić na ok. 30 min. na łyżce oleju usmażyć kurczaka, odcedzić i odłożyć na później. cebule pokroić w piórka i smażyć, aż będzie przezroczysta. dołożyć do odłożonego kurczaka. na patelnię wrzucić ryż na 5 min. przyprawić, dodać cebulkę i kurczaka. w środku ryżu zrobić dołek. wlać pół łyżki oleju i wlać jajka. smażyć aż się mocno zetnie. wymieszać z ryżem, wsypać groszek i chwilę jeszcze smażyć. gotowe posypać posiekaną dymką.

Zerknij tutaj rónież:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *