leczenie kolorami

Żółty – jest symbolem mądrości i intelektu. Ma działanie inspirujące i odżywiające. Pomaga zapanować nad emocjami, dodatkowo wspomaga procesy myślowe, intensyfikując je. Co ciekawe, okazuje się, że żółty u niektórych osób, może wywoływać także irytację.
Biały – zdecydowanie pobudza nas do działania. Zdecydowanie odradzany osobom, które są podatne na spadki nastroju. Pogłębia stany depresyjne, intensyfikując uczucie osamotnienia.
Czerwony – pobudza sprawność umysłową, przyspiesza bicie serca, podnosząc ciśnienie krwi tętniczej. Poprawia samopoczucie, lecz także wywołuje gwałtowne reakcje. Dodaje odwagi i inspiruje do aktywności.
Niebieski – jest najsilniejszym antyseptykiem. Działa przeciwzapalnie, chłodząco i znieczulającą. Koi skołatane nerwy, uspokaja chaotyczny potok myśli, gwarantuje głęboki, spokojny sen.
Zielony – wywołuje uczucie bezpieczeństwa, dodatkowo pobudza koncentrację. Okazuje się także, iż bywa niezwykle efektywny w procesie leczenia grypy czy wrzodów żołądka.
(źródło: spec.pl)

można w to wierzyć lub nie, ale bardziej smakują potrawy, których kolory są zdecydowanie określone. a teraz przy burych porankach i popołudniach, które są wieczorami, sprawiają podwójną przyjemność.

gulasz z kukurydzą

gulasz z kukurydzą

  • 0,5 kg mięsa gulaszowego (pół na pół wołowe i wieprzowe), 
  • 1 cebula, 
  • 2 papryki, 
  • 1,5 szkl. wody, po puszce groszku i kukurydzy, 
  • sól, pieprz, 
  • olej do smażenia

mięso pokroić w kostkę i przesmażyć. cebulę pokroić w kostkę, paprykę w paski i dodać do mięsa, podlać wodą i razem poddusić przez ok. godzinę (w szybkowarze wystarczy 30 min.). dodać groszek i kukurydzę, przyprawić i chwilę podgrzewać. 

dr.oetker dania jednogarnkowe

Zerknij tutaj rónież:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *