pszczoły i lipa

pszczoły, pożytek, miód, na przeziębienie,

Wprawdzie kwitnienie lip mamy w tym roku już za sobą, ale nazwa miesiąca zobowiązuje. Choć od razu należy się też małe sprostowanie – lipy zaczynają kwitnąć generalnie w czerwcu.

pszczoły, pożytek, miód, na przeziębienie,

Wiecie, że istnieje około 30 gatunków tego drzewa? W Polsce w stanie dzikim występują dwa gatunki lipy: drobnolistna i szerokolistna. Jest to gatunek długowieczny, gdyż średni okres życia trwa 300 lat. 

rośliny miododajne,pszczoły,pożytki,zapylacze,pomagamy,

Lipy należą też do drzew, na których często pojawia się spadź. Inne drzewa liściaste z tej grupy to klon, dąb, topola, brzoza i jawor. Spadź jest lepką cieczą wydzielaną przez mszycę zdobniczkę lipowązbieraną przez pszczoły i przetwarzaną w miód.

rośliny miododajne,pszczoły,pożytki,zapylacze,pomagamy,spadź,

Miód spadziowy jest droższy od miodów nektarowych z tego względu, że nie ma pewności, czy wystąpi co roku. Jest mniej słodki i ciemniejszy. Prozdrowotnie oddziałuje na stawy, układ moczowy, drogi żółciowe, wątrobę i jelita.

rośliny miododajne,pszczoły,pożytki,zapylacze,pomagamy,spadź,mszyce, 

Jeśli zastanawiacie się, jakie drzewo posadzić przy domu, to darujcie sobie najpopularniejszy od jakiegoś czasu klon, a posadźcie lipę lub akację. Oba te drzewa pięknie się wam odwdzięczą.

Komentarze archiwalne:

szymczakb 8 miesięcy temu|Klony i ja darzymy się hejtem, nie ma dla mnie nic gorszego, niż klonowe pylenie. Lipa jest fajna:)

Zerknij tutaj rónież:

Jeden komentarz

  1. Lipa to moje ulubione drzewo tak samo jak i miodek lipowy. Polecam zwiedzić Wiedeń w Austrii wtedy kiedy lipy kwitną. Jest ich tam dużo i wszędzie pięknie pachnie 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *